Fan Club PHYTO Polska


Instagram

piątek, 29 czerwca 2012

Doktorzy

Czyli powieść Ericha Segala :)


Ten amerykański pisarz, również pracownik naukowy uniwersytetu Harvarda, opisał losy studentów medycyny, poczynając od ich lat dziecięcych a kończąc na ich codziennej pracy w zawodzie lekarza.

Jeżeli zetknęliście się już z książkami tego autora, np. "Nagrody", czy "Absolwenci" to ta pozycja jest utrzymana w tym samym klimacie.

Na pewno wzbudzi ciekawość wśród tych, którzy zainteresowani są środowiskiem lekarskim. Uprzedzam jednak, że rzeczywistość jest inna od tej opisanej przez Segala :) Ukazuje jednak namiastkę życia medyków i może być formą wglądu w ich codzienność oraz sposobem na zrozumienie ich postępowania oraz podejmowanych przez nich decyzji.

Książka jak przystało na pozycję nawiązującą do medycyny jest dość pokaźna ;) Liczy sobie 734 strony.

Jest klika takich scen w książce, że gdybym miała na to wpływ to bym ich nie opublikowała, ale jest też dużo takich słów, które cieszę się, że zostały napisane. Bardzo podoba mi się cytat Paracelsusa, który został umieszczony na wstępie: "Fundamentalną zasadą medycyny jest miłość". Moim marzeniem jest, aby środowisko medyczne postępowało zgodnie z tymi słowami. Wiem jednak, że jest to niemożliwe, bo jak różni są ludzie, tak odmienni od siebie są lekarze. 

Książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Jest wciągająca i bardzo interesująca. Jest to jedna z tych pozycji, do której można wracać i za każdym razem cieszyć się nią na nowo.


2 komentarze :

  1. bardzo mnie zaciekawiłaś tą pozycją, muszę sprawdzić czy jest u mnie w bibliotece :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaciekawiła mnie ta książka, czytałam "Absolwenci" była świetna.

    OdpowiedzUsuń