Fan Club PHYTO Polska


Instagram

środa, 13 marca 2013

Habemus Papam :)

Mamy Nowego Papieża Franciszka I :) Papieża z Argentyny, bardzo wykształconego, mądrego, a zarazem skromnego i wspierającego ubogich. Bardzo znanego w swoim kraju. Sam siebie nie nazywa papieżem, wiernych powitał słowami: dobry wieczór. Jego rodzina ma włoskie korzenie, więc bez trudu posługuje się językiem włoskim. W dobie kiedy propagowane są idee wolności i kult młodości wybór papieża, który ma 76 lat ma bardzo duże znaczenie. Wskazuje na wartość mądrości i doświadczenia. Biskup Bergoglio ukończył chemię, co mnie bardzo do niego zbliża ;)
Być może imię Franciszek pochodzi od Świętego Franciszka Ksawerego, co wskazywałoby na to, że papież będzie podróżował, że na pewno odwiedzi Indie, gdzie powiew nowej nadziei jest  bardzo potrzebny.
Jako jezuita prawdopodobnie nie będzie reformatorem. Na pewno jednak zna potrzeby współczesnego świata. Będzie z pewnością wzmacniał praktyki duchowe, co ukazał już podczas swojego pierwszego wystąpienia. Poprosił o chwilę ciszy i modlitwę w jego intencji.
Franciszek I jest jedynym jak do tej pory papieżem jezuitą i jako pierwszy pochodzi z Ameryki Południowej.


Mamy dzisiaj bardzo ciekawą szczęśliwą datę: 13.03.2013 r. :)

Aktualizacja: Papież dzisiejszej niedzieli (17.03.2013) wyznał, że jego papieskie imię pochodzi jednak od Świętego Franciszka z Asyżu, czyli patrona Włoch :) Wybierając je chciał podkreślić to, że jego korzenie rodzinne wywodzą się z Włoch. To ważne, żeby w dzisiejszym świecie, kiedy otwarte są wszelkie granice, nie wstydzić się swoich korzeni, szczerze wyznawać skąd się pochodzi i podkreślać to :) Idąc śladem swojego patrona papież Franciszek I namawiał dzisiaj wiernych do pokuty, a na koniec w prostocie życzył wszystkim wiernym: dobrej niedzieli i dobrego obiadu ;)

5 komentarzy :

 1. Fajnie to opisałaś, czytałam kilka dziś artykułów o nim, ale żadnego z taką przyjemnością jak Twój:]

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowo:)
  Uważam że kardynałowie dokonali bardzo dobrego wybory, a nowemu papieżowi życzę wytrwałości i pogody ducha przez cały pontyfikat..

  OdpowiedzUsuń
 3. nowy Papież wydaje się byc dobrym i skromnym człowiekiem ...

  www.classicorcool.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie polecę żadnego salonu, bo nie chodzę :)

  OdpowiedzUsuń