Fan Club PHYTO Polska


Instagram

piątek, 8 lutego 2013

małe powody do radości :)

Dzisiaj spadło trochę śniegu :)


Co prawda bardzo szybko stopniał, jednak zdążyłam trochę nacieszyć nim oczy :) 


 Lubię, kiedy ogród pokryty jest białym puchem.


Spacery z psem to dla mnie jedne z najprzyjemniejszych chwil w ciągu dnia. Uwielbiam kiedy moja psina z radością przybiega na każde  przywołanie. 


Ma już 10 miesięcy i wkroczyła w wiek psiego buntu. Nadal jednak jest grzeczna i pomimo buzujących w niej hormonów z chęcią wykonuje polecenia i szybko się uczy :)


W trakcie swojego krótkiego jeszcze życia nauczyła się już w pełni panować nad potrzebami fizjologicznymi. Jej wszystkie zęby mleczne uległy już wymianie na stałe. Wykonuje wszystkie podstawowe komendy. Obecnie jesteśmy na etapie ich wzmacniania, szkolenia w miejscach rozpraszających jej uwagę i korygowania negatywnych zachowań. Musimy popracować przede wszystkim nad chodzeniem przy nodze na smyczy i bez niej.


Moja pinczerka ma przyjazne usposobienie, również w stosunku do dzieci. Rzadko szczeka. Je już karmę dla dorosłych psów 2 x dziennie i 1 x w tygodniu otrzymuje żółtko, które uwielbia. Posiłki oraz spacery odbywają się każdego dnia o tych samych porach. Nie dokarmiamy jej, dzięki czemu nie nauczyła się żebrać przy stole. Chętnie śpi w swoim legowisku i bez problemu zostaje sama. Lubi też jeździć samochodem.


W szkoleniu nadal bazujemy na metodach pozytywnego wzmocnienia. Odstawiliśmy jednak kliker i obecnie pracujemy z książką Inki Sjosten "Posłuszeństwo na co dzień" Wydawnictwa Galaktyka. Książka warta polecenia. Oparta na budowaniu dobrej relacji z psem poprzez codzienne regularne treningi i zabawę.


Psina lubi spędzać czas aktywnie, doskonale sprawdza się w małym agility. Nieobce są jej ciemne tunele, skoki przez przeszkody i slalomy :) Coraz chętniej bawi się piłkami. Nie mamy jednak zamiaru brać udziału w zawodach ani wystawach.


A jak mają się Wasze zwierzaki ? :) Chętnie poczytam o tym co lubią, czym najchętniej się bawią i jak przebiegają Wasze szkolenia i postępy w nauce :)

4 komentarze :

 1. Słodki psiak :)
  Moja kotka podczas zabawy chętnie leży na plecach, mruczy i trąca mnie łapką. Nie szkolę jej, bo jest grzeczna i bardzo spokojna, ale nie umie jeszcze chodzić na smyczy. Ale... To już drugorzędna sprawa :D

  OdpowiedzUsuń
 2. kochany, choć ja kociara jestem bardziej:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Super że masz czas i chęć na szkolenie swojej psiny :) Moja uwielbia teraz wskakiwać w zaspy śnieżne, generalnie kocha śnieg :)

  OdpowiedzUsuń